• כלים לשירותך
  • עקבו אחרינו
  • כניסה לחשבון שלי
האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית
Israel Society of Plastic Surgeons
יו"ר האיגוד:
פרופ' יוסף חייק

מזכיר:
ד"ר אריאל טיסונה

גזבר:
ד"ר נמרוד פרידמן
הצוות לטיפול באיומים והסתה נגד רופאים ובכירים במערכת הבריאות קיים ישיבה ראשונה

 

על רקע התגברות האיומים וההסתה נגד עובדי מערכת הבריאות – בעיקר רופאים ובכירים במשרד הבריאות – הקים משרד הבריאות צוות משולב לטיפול באיומים ובהסתות וזאת בהתאם להנחיית פרקליט המדינה. בסוף השבוע קיים הצוות ישיבת עבודה ראשונה. בצוות המיוחד נציגים מהפרקליטות, המשטרה ומשרד הבריאות.

 

הצוות הונחה "להוביל מענה הולם ומיידי כנגד האיומים שהתגברו באחרונה על רקע מגפת הקורונה ומבצעי החיסונים".

 

מתנגדים לחיסונים עומדים מאחורי ההטרדות המילוליות שמקבלים הרופאים ובכירים במשרד הבריאות ישירות לטלפונים הניידים שלהם וכן ברשתות חברתיות. באחרונה הוקצה פעילותם והם גם מאיימים בתקיפה אישית, פיזית, של אותם גורמי מקצוע במערכת הבריאות.

 

הצוות הונחה לפעול "במגוון הכלים העומדים בידי המדינה, ביניהם פליליים ואזרחיים. לפעול למיצוי הדין מול המסיתים והמפיצי השקרים והאיומים בתקיפות וכן להגיש תביעות אזרחיות נגדם על הוצאת דיבה.

 

משרד הבריאות פתח מוקד טלפוני לקבלת דיווח על האיומים שאליו נקראו עובדי מערכת הבריאות לפנות בכל מקרה – גם מוקד זה ישמש ככלי תקשורת עבור הצוות.

 

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש מסר לאחר ישיבת העבודה הראשונה של הצוות החדש: "לא נאפשר פגיעה כלשהי בעובדי משרד הבריאות העובדים למען בריאות הציבור ועל מנת לשמור על הרציפות התפקודית של המשק הישראלי – כל זאת תחת משבר עולמי רחב היקף.

 

לא נאפשר שיח אלים ומסית וקריאות לא לגיטימיות שיופנו כלפי עובדים בכל הדרגים ובכל המקצועות במשרד הבריאות ובמערכת. הצוות יפעל במספר אפיקים כדי לעצור את המשך האלימות החריפה".

ברוכים הבאים לאיגוד ישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

חברי האיגוד מוזמנים להתעדכן בפעילות האיגוד, לעקוב אחר יומן האירועים, לשלם דמי חבר ועוד
כניסה לחברי האיגוד
הציבור מוזמן לקרוא מידע עדכני ואמין בתחום כירורגיה פלסטית ואסתטית, להוריד טופסי הסכמה ועוד
איני חבר/ת איגוד